понедељак, 30. јул 2018.

Подлога за припрему пројекта

„СВАКО КО ПРЕСТАНЕ ДА УЧИ ЈЕ СТАР БИЛО ДА ИМА 20 ИЛИ 80 ГОДИНА.“

Хенри Форд



Наставник

Контакт (телефон или мејл адреса)

Назив пројекта

Избор теме пројекта
o   Тема из наставног програма на основу предлога и расправе са ученицима
o   Актуелне теме: друштвени контекст, неки други критеријум, који? Кратко образложите.

Врста пројекта

o   Предметни
o   Интегративни – међупредметни
o   Остало (навести)

Врста пројекта по трајању

o   У редовној настави на часу
o   Пројектни дан
o   Пројектна недеља
o   Остало (навести)

Време реализације пројекта

Школа (може и више школа у сарадњи)

Организација пројектне наставе

На нивоу:
  •  одељења
  •  разреда
  •  школе
  •  у сарадњи више школа

Циљ

Исходи

Продукти

Облици рада

Коришћене методе и модели рада

o   Учење откривањем
o   Искуствена настава
o   Егземпларна настава
o   Интегративна настава
o   Амбијентална настава
o   Хеуристичка настава
o   Нешто друго (навести)

Материјали

Наставна средства

Ресурси (експерти, локације)

Коришћени извори у пројектном раду

o   Уџбеници
o   Интернет
o   Архивски извори
o   Лабораторија – експеримент
o   Интервју стручњака
o   Остало (навести)

Начин презентације пројекта

Активности наставника

Активности ученика

ПРОЈЕКТНЕ АКТИВНОСТИ ПО ДАНИМА, НЕДЕЉАМА....
(припрема, реализација, презентација, краћи опис: ко, шта, када, како....)







ЕВАЛУАЦИЈА И РЕФЛЕКСИЈА

Евалуација обухвата процену:
o   активности ученика
o   сарадње и тимског рада ученика
o   знања и вештина (планираних исхода) које је требало да ученици стекну током реализације пројекта
o   продукта/продуката пројекта
o   презентације/промоције
Рефлексија о пројекту:
o   рефлексија учитеља
o   рефлексија ученика
Убаците инструменте које сте користили за вредновање и самовредновање







o   Зашто сте одабрали баш тај инструмент?
o   Шта желите њиме да постигнете?


Нема коментара:

Постави коментар